5 maja 2024

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11.00 pierwsza Komunia święta dzieci z klasy trzeciej Z tej racji proszę aby w tej Mszy nie uczestniczyły osoby nie związane z rodzinami dzieci. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 15.00. Z racji Białego Tygodnia we wtorek i czwartek dodatkowa Msza święta dla dzieci z klasy III o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Wielkanocy zanosimy błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.

3. W środę 8 maja przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski, miasta Krakowa i archidiecezji krakowskiej.       Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli odprawimy w jego liturgiczne święto 16 maja. Kościół Krakowski wzmocni się o ośmiu nowych diakonów, którzy przyjmą święcenia z rąk Metropolity Krakowskiego w katedrze na Wawelu. Otoczmy ich naszą modlitwą.

4. W czwartek 9 maja od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

5. W piątek 10 maja o godz. 18.30 spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

6. W sobotę 11 maja o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, Kościoła, naszej archidiecezji i pokoju na świecie.

7. W przyszłą niedzielę 12 maja przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii świętej. Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Kongresu Eucharystycznego, która będzie trwała przez trzy kolejne niedziele od godz. 11.45 do godz.14.45.

8. Dziękujemy za dekorację ołtarzy i za dar pieniężny na potrzeby kościoła rodzicom dzieci z klasy III. Na przyszły tydzień prosimy rodziców dzieci z klasy IV przeżywających rocznicę pierwszej Komunii św.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

10. W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja). Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego;

* w środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

11. We wtorek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Marię Gawlik z d. Bielewicz. Módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie … .