21 lipca 2024

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ŚW. MARII MAGDALENY, PATRONKI KOŚCIOŁA  I PARAFII. Suma odpustowa o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył ks. Michał Maciejczyk, obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa. Kazanie wygłosi ks. kanonik Ireneusz Okarmus, dziekan naszego dekanatu.

2.  W środę 24 lipca, czwartą miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego, połączone z Mszą świętą.

3. W sobotę 27 lipca o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona dziesiątkiem różańca w intencji Kościoła, ojczyzny, archidiecezji krakowskiej, pokoju w Europie.

4. W przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy Świętej w kościele błogosławieństwo pojazdów i kierowców na parkingu parafialnym. Dziękując Bogu za bezpieczne podróże jako znak tej wdzięczności pragniemy podarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na potrzeby parafii.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ulic Golkowickiej i Nad Fosą za zakup kwiatów do kościoła na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy świętej. Wtorek  i czwartek bez zmian czyli po rannej Mszy świętej.

7. Planowana jest pielgrzymka autokarowa w dniach od 20 do 22 września b.r. (piątek – niedziela). Ze względu na konieczność rezerwacji noclegu proszę o podjęcie decyzji i zapisy do dzisiaj wraz  z zaliczką. Szczegółowy program w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki świętych Patronów.

9. W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

* we wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

* w środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

* w czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską a także św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

* w piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.