· Strona główna - KOLĘDA 2021
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
· Logowanie

2. Niedziela zwykła (17.01.2021)

Dziękuję za wszystkie ofiary, które w ramach niedzielnej tacy można składać do puszek przy drzwiach kościoła lub bezpośrednio na konto parafialne.

Przypominam, że od dziś wznawiamy odprawianie dodatkowej Mszy św. o godz. 9.30. Msza św. będzie odprawiana do czasu odwołania obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Dziś przeżywamy Dzień Judaizmu i modlimy się szczególnie za wyznawców religii mojżeszowej.

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

W czwartek będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

W tym tygodniu rozpoczynamy kolędę, która z racji pandemii będzie odbywać się na wspólnej liturgii w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. i specjalnego nabożeństwa o godz. 18.00. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę kolędową na potrzeby parafii oraz ofiarę dla ministrantów, jako podziękowanie za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. Wyznaczone rejony kolędowe zapraszamy na wspólną modlitwę i błogosławieństwo Boże w dni podane w naszym biuletynie oraz na stronie internetowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– we wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup;

– w czwartek – św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz nadchodzącego tygodnia.

W sobotę pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Przebindę.
Polećmy go raz jeszcze Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…