· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

16 czerwca 2024

1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na inwestycje parafialne.

2. W środę 19 czerwca, trzecią miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa połączone z Mszą świętą.

3. W piątek 21 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców na Mszą Świętą  o godz. 8.00. Będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem

4. W sobotę 22 czerwca o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona dziesiątkiem różańca św. w intencji Kościoła, ojczyzny, archidiecezji krakowskiej, pokoju. Podczas adoracji możliwość spowiedzi świętej.

5. W przyszłą niedzielę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

6. Pięciu rodzinom z ul. Kuryłowicza dziękujemy za ofiarę na kwiaty do kościoła na dzisiaj oraz czterem rodzinom z ul. Golkowickiej za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

7. Wyrazy wdzięczności składamy także p. Grzegorzowi Wawro za piękne odnowienie kapliczki przy ul. Hallera a p. Stanisławie Midro za systematyczną troskę w ciągu roku. Bóg zapłać!

8. W zakrystii do nabycia za dobrowolną ofiarą: Modlitewnik za tych, którzy odeszli od Boga pt. WRÓĆ reklamowany w gazecie Dobre Nowiny oraz Modlitewnik Seniora pt. PANIE, DO CIEBIE SIĘ UCIEKAM.

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

* w poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka;

* w piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.