Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Monografia naszej Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Pierwsza Komunia św.
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września 2023

 

1. Dziś  XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na inwestycje parafialne.

 

2. W środę, 20 września o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa połączone z Mszą świętą. Spotkanie z Ewangelią wg św. Mateusza w sali parafialnej po wieczornej Mszy świętej.

 

3. W czwartek 21 września o godz. 7.00 Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki do sanktuariów maryjnych. O godz. 6.30 nadanie bagaży. Wyjazd po Mszy świętej.

 

4. W sobotę 24 września o 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona dziesiątkiem różańca w intencji Kościoła, ojczyzny, archidiecezji krakowskiej i pokoju w Europie. W czasie adoracji możliwość spowiedzi świętej.

 

5. Na dzisiaj nie było potrzeby dekorowania ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę proszę kolejne pięć rodzin z ul. Kuryłowicza (od myjni samochodowej w stronę Rajska).

 

6. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców od klasy IV wzwyż aby w grupie kandydatów przygotowali się do obowiązków ministrantów. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego Michała.

 

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

* poniedziałek, 18 września – Św. Stanisław Kostka, (1550 – 1568), zakonnik, patron Polski;

* wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

* środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

* piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Mazur z d. Niedźwiedź oraz śp. Małgorzatę Seweryn z d. Rybusiewicz. Polecajmy je w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie … .