Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Monografia naszej Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Pierwsza Komunia św.
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 marca 2024

 

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marek Gilski, prof. UPJPII. O godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a po Mszy św. Gorzkie żale już bez kazania. Z racji rekolekcji podczas Mszy świętej o godz. 11.00 nie będzie kazania dla dzieci.

 

2. W poniedziałek 4 marca rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w Rajskiej Szkole. W środę  o godz. 10.00 Msza święta w kościele na zakończenie rekolekcji. Od godz. 9.15 spowiedź dla klas IV – VIII.

 

3. W środę 6 marca, pierwszą miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Marii Magdaleny z uczczeniem relikwii. Spotkanie z Ewangelią wg św. Mateusza w sali parafialnej ok. godz. 18.45.

 

4.  W piątek 8 marca nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.30 z uczczeniem relikwii Krzyża świętego. Uczestniczy klasa III w ramach przygotowania do pierwszej Komunii świętej. Spotkanie przed bierzmowaniem  dla klas VI – VIII o godz. 18.30 w kościele.

 

5. W sobotę 9 marca o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona dziesiątkiem różańca świętego w intencji Kościoła, Archidiecezji Krakowskiej, Ojczyzny, pokoju  w świecie.

 

6. W przyszłą niedzielę trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych. Nauki na Mszach świętych wygłosi ks. Dariusz Piasecki, pracownik naukowy KUL. O godz. 15.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną a po Mszy świętej Gorzkie żale już bez kazania.

 

7. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła Apostoła z przedstawicielem  Biura Podróży APOLONIA TOUR odbędzie się  w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 11.00 w sali parafialnej.  Można będzie także dokonać wpłaty pozostałych kosztów pielgrzymki.

 

8. Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna  „Dobre Nowiny” jest dostępna w przedsionku kościoła. W zakrystii do nabycia najnowsza pozycja książkowa ks. Marka Gilskiego pt. „Nie tylko spowiedź”, wskazująca nadzwyczajne drogi odpuszczania grzechów. Wartościowa lektura na czas Wielkiego Postu.

 

9. W poniedziałek na cmentarzu parafialnym jest planowana wycinka dużego jesiona znajdującego się przy ogrodzeniu od wschodniej strony cmentarza. Pracownicy firmy zabezpieczą znicze i flakony z pobliskich grobów. Jeśli ktoś chce się tym zająć osobiście, to proszę to uczynić w godzinach pomiędzy 8.00 a 9.00.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom a szczególnie kobietom z racji ich piątkowego święta  życzymy otwartości na Boże natchnienia  i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

 

11. W tym tygodniu patronuje nam:

* poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz, królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej.