· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

4 grudnia 2022

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Patronuje nam Święta Barbara, (II/III w.), dziewica  i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych. Stowarzyszenie Dobrosław zbiera ofiary dla swoich podopiecznych. Szczegóły na plakatach. Opłatki poświęcone na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  można otrzymać w zakrystii. Ofiary za opłatki dobrowolne a za świece od 9 złotych w górę.  Przeznaczamy je na koszty związane z ogrodzeniem cmentarza i bieżące inwestycje.

2. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

3.  We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 7 grudnia, pierwszą miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Marii Magdaleny. Po m Mszy św. możliwość uczczenia relikwii naszej Patronki.

5. W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Szósta  rocznica mianowania abpa Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego. O godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja w ramach Godziny Łaski. Zapraszamy do modlitwy.

6. W piątek 9 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Dzieci przynoszą medaliki MB Niepokalanie Poczętej do pobłogosławienia.

7. W sobotę 10 grudnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja zakończona dziesiątkiem różańca w intencji Kościoła, ojczyzny, archidiecezji krakowskiej, pokoju w Europie i trwającego synodu. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej.

8. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, trzecią Adwentu, w łączności z Ojcem Świętym, odbędzie się błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus do szopki. Zostały zakupione figurki, które chętni mogą otrzymać po Mszach św. za dobrowolną ofiarą. Przy tej okazji pragnę podziękować p. Helenie Węgrzyn z ul.  Żelazowskiego za ufundowanie figury Dzieciątka Jezus przed ołtarz główny. Figura została zakupiona w Betlejem podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej w październiku b.r.

9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

* środa, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

11. Zmarłym w ostatnim czasie a szczególnie śp. Zofii Wójcik wypraszajmy łaskę nieba: Dobry Jezu, a nasz Panie … .