· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Dzieci i młodzież rozpoczęli ferie zimowe. Wyjeżdżających polecajmy Bożej opiece.

2. Jutro, 17 stycznia obchodzony jest XXV Dzień Judaizmu. Hasło tegorocznego Dnia Judaizmu brzmi: Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8). Modlimy się szczególnie za wyznawców religii mojżeszowej.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. W piątek 21 stycznia mija 1 – sza rocznica śmierci ks. Zdzisława Kałwy. Był proboszczem        w naszej parafii w latach 1967 – 1968. Polecamy Go modlitwie parafian.

6. W sobotę 22 stycznia o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, archidiecezji krakowskiej i trwających prac synodalnych zakończona dziesiątkiem różańca świętego.

7. Zakończyliśmy Msze święte w ramach spotkań kolędowych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na zaproszenie do wspólnej modlitwy za udział oraz złożone ofiary. Bóg zapłać! W parafii jest ok. 950 rodzin z których ok. 250 uczestniczyło w Mszach świętych.

8. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

9. W czasie ferii zimowych od 17 do 28 stycznia kancelaria parafialna czynna po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. W soboty, niedziele i święta kancelaria nieczynna.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga         i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

11.  W tym tygodniu patronują nam:

* poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

* środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

* piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.