Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 lipca 2021


1. Dzisiaj przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. kpt. Mateusz Korpak z Katedry Polowej w Warszawie. Po Mszy świętej litania do św. Marii Magdaleny i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam serdecznie osoby do posługi przy baldachimie i feretronach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwoneczków. 

 

2. Wspominamy dziś również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach Akcji 1 grosz za 1 km przejechany w ciągu roku.

 

3. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.                   

 

4. W dniach od 19 do 25 września b.r. planowana jest pielgrzymka do sanktuariów ziemi włoskiej. Spotkanie z pracownikiem biura podróży odbędzie się w najbliższy piątek 30 lipca o godz. 18.30 w sali parafialnej.                    

 

5. Na przyszłą niedzielę o dekorację kościoła kwiatami prosimy kolejne trzy rodziny z rejonu ulicy Drużbackiej od strony Grabówek do krzyżówki wraz z ulicami przyległymi.

 

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

* w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

* w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), kapłan, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.