· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

13 czerwca 2021

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
2. W piątek, trzeci miesiąca, oddajemy w sposób szczególny cześć Miłosierdziu Bożemu.
3. W sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się spowiedź święta przed pierwszą Komunią świętą. Potrwa do godz. 11.30.
4. W niedzielę o godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci. W związku z tym Msze święte      w kościele będą odbywały wyjątkowo się w następującym porządku: 8.00; 10.30; 12.00 i 15.00.    W Mszy świętej o godz. 12.00 uczestniczą tylko dzieci i ich najbliższa rodzina. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pana Marcina Guzika, który zakończył w maju wieloletnią posługę kościelnego.
5. W dniach od 19 do 25 września b.r. planowana jest pielgrzymka do sanktuariów ziemi włoskiej. Program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej parafii wraz z niezbędnymi informacjami. Poważnie zainteresowani program mogą otrzymać w zakrystii. Przy zapisie wpłata zaliczki w kwocie 500 PLN.
6. Zapisy kandydatów na ministrantów od klasy trzeciej szkoły podstawowej odbywają się w zakrystii u pana Michała. Spotkanie w czwartek 24 czerwca po wieczornej Mszy świętej.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W tym tygodniu patronują nam:

*dzisiaj 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, zakonnik i kapłan, Jego ołtarz z figurą jest w południowej nawie naszego kościoła;
                * w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
                * w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.