· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

26 września 2021

1. W Kościele Krakowskim przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Ofiarami do skarbonek wspieramy duszpasterstwo młodzieży w naszej archidiecezji.

2. We wtorek 28 października Spotkanie z Biblią po wieczornej Mszy świętej w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień imienin ks. Michała, którego polecam pamięci i modlitwie.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące  otrzymywać będą od poniedziałku do piątku „kontrolkę” do wklejenia w specjalną książeczkę pt. Poznajemy bł. kardynała Wyszyńskiego i jego modlitwę różańcową. Na zakończenie nabożeństw dla dzieci przewidziane nagrody. Kancelaria parafialna czynna w październiku od 16.30 do 17.15.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek pół godziny przed Mszą świętą a w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 10.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Młodzież szkół średnich zapraszam na Mszę świętą w piątek i sobotę na godz. 18.30 i w niedzielę na godz. 17.00 w ramach modlitewnego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem w poniedziałek 4 października od 18.30 do 19.30. Będzie spowiadało 5 kapłanów.

7. W sobotę pierwszą miesiąca o godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członkinie Żywego Różańca. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

8. O dekorację kościoła kwiatami proszę rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

* we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

* w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

* w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), kapłan i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

* w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

* w sobotę 2 października – święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

1.      Dziś przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Na mocy postanowienia papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

2.      We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.

3.      W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

4.      1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym w naszym kościele o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

5.      W przyszłą niedzielę tj. 5 września odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg Zapłać.

6.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek pół godziny przed Mszą świętą a w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

7.      W sobotę pierwszą miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członkinie Żywego Różańca. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

8.      Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej i starszych, aby        w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego Michała.

9.      Młodzież szkół średnich, która z powodu pandemii nie przystąpiła do bierzmowania zapraszam na Mszę świętą w piątek 3 września i spotkanie w kościele. Bardzo proszę o pilne dostarczenie metryki chrztu. Spotkania przygotowujące będą się odbywały w każdy piątek września.  Msza święta z udzielaniem sakramentu bierzmowania będzie sprawowana 5 października o godz. 18.00. Pozostałe roczniki ze szkoły podstawowej rozpoczną przygotowanie od października.

10.   Na przyszłą niedzielę o dekorację kościoła kwiatami prosimy o zgłaszanie się do czwartku trzech kolejnych rodzin z rejonu ulic Drużbackiej od strony Grabówek do krzyżówki wraz z ulicami przyległymi w celu uzgodnienia szczegółów i terminu ubierania kościoła.

11.   Dziś kończą się zgłoszenia kandydatów do rady parafialnej.

12.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

13.   W tym tygodniu patronuje nam:

* w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Weronika Wałach.

Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie … .