Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Monografia naszej Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Pierwsza Komunia św.
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 czerwca 2022 - 13. Niedziela Zwykła

 

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Uroczyste zakończenie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny po archidiecezji w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

 

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada 25 rocznica święceń biskupich abpa Marka Jędraszewskiego, naszego arcypasterza.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

* w piątek Msze święte godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej; spowiedź święta w czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 7.30 i 17.00; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

* w sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże różańcowe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Pragniemy podziękować za złożone w minionym tygodniu ofiary na ołtarze na Boże Ciało: państwu Gałuszkom i Kozińskim z Kosocic oraz rodzinom przygotowującym w tym roku trzeci ołtarz za ofiarę w kwocie 380,00 PLN. Parafianom z ul. Kuryłowicza z Soboniowic za ofiarę w kwocie 390,00 PLN. Skarbonka na ofiary na ołtarze jest w przedsionku kościoła oraz przy drzwiach bocznych.

 

5. Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna Dobre Nowiny na maj – czerwiec – lipiec do zabrania w przedsionku kościoła.

 

6. Prosimy o dekorację ołtarzy kwiatami na przyszłą niedzielę kolejne pięć rodzin z ulicy Jarockiego. Bóg zapłać.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek  umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

* wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

* środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: śp. Józefa Zająca. Polecajmy go miłosiernemu Panu Jezusowi: Dobry Jezu, a nasz Panie … .