17 marca 2024

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta już bez kazania. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne.

2. W środę 20 marca, trzecią miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa połączone z Mszą świętą. Spotkanie z Ewangelią wg św. Mateusza o godz. 18.30 w sali parafialnej.

3. W piątek 22 marca o godz. 17.30 Droga krzyżowa i uczczenie relikwii Krzyża świętego.

4. W sobotę 23 marca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i adoracja zakończona dziesiątkiem różańca świętego w intencji Kościoła, Archidiecezji Krakowskiej, Ojczyzny i pokoju  w świecie.

5. Najbliższa niedziela 24 marca będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msza św, po nabożeństwie bez kazania.

6. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. W dni powszednie  możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania 15 minut przed Mszą świętą. Dzień spowiedzi będzie w Wielki Wtorek 26 marca od godz. 17.00 do 19.00.

7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji świąt będą w Wielki Wtorek 26 marca od godz. 9.00. Zgłoszenia osobiście lub telefonicznie w godzinach kancelarii parafialnej.

8. Do  Wielkiej Środy włącznie będziemy prowadzili zbiórkę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Przed ołtarzem św. Antoniego jest skarbonka na jałmużnę wielkopostną.

10. Peregrynacja Relikwii bł. Rodziny Ulmów na terenie Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się od 06.04. do 13.04.2024 r. Nasza parafia uczestniczy w Mszy świętej na zakończenie peregrynacji 13 kwietnia o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie – Łagiewnikach.

11. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Dziękuje także za wsparcie dzięki któremu może prowadzić min. 45 placówek pomocowych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jarosława Łukasika i śp. Krystynę Job. Polecajmy ich miłosiernemu Jezusowi: Dobry Jezu a nasz Panie