Nawigacja
Menu główne
· Strona główna
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Strona główna
*****


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY U KSIĘDZA PROBOSZCZA
*****


ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI PODZIĘKOWANIA KSIĘDZU PROBOSZCZOWI MOŻNA OGLĄDNĄĆ KLIKAJĄC TUTAJ

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność, wspólną modlitwę i godne uczczenie naszego Pasterza. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do obecnych księży, służby liturgicznej, chóru rodzinnego Lucjana Dmytrzaka, scholi, orkiestry, dzieci komunijnych, osób wygłaszających podziękowania, rodziny Sitków oraz parafian z Witkowic koło Kęt - byłej parafii ks. Michała Maciejczyka. Wszyscy jesteście wielcy.
PODZIĘKOWANIE OD PARAFIAN


Czcigodny Księże Proboszczu!

Rozstania są trudne tylko wtedy, gdy nadchodzi chwila pożegnania z osobą bliską sercu. Smutek, jaki dziś odczuwamy, dowodzi, że dla wszystkich obecnych w tej świątyni jesteś naprawdę kimś wyjątkowym.

Kiedy patrzymy wstecz na 28 lat Twojej posługi wśród nas, dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: "Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie". Ślady Twojej pracy, Księże Proboszczu, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach.

Wystarczy chwila zadumy, wystarczy rozglądnąć się dookoła, by je ujrzeć. Kiedy przychodziłeś do naszej parafii kościół wyglądał zupełnie inaczej. To dzięki Twoim staraniom udało się przywrócić piękno naszej świątyni. Twoja determinacja i umiejętność pozyskania życzliwości Parafian sprawiły, że udało się wykonać nowy dach na kościele, wyremontować wieżę, wyfugować kościół od zewnątrz, dokonać renowacji witraży i naczyń liturgicznych, zainstalować nowoczesne ogrzewanie, wymienić instalację elektryczną, ufundować nowe dzwony, odnowić ołtarz główny i pomalować kościół, wykonać parkingi przy kościele czy uporządkować i ogrodzić cmentarz.

Trudno wskazać dziś wszystkie dzieła Twych rąk, ale patrząc na owoce Twej pracy, dostrzegamy miłość, jaką kryje Twoje serce do Boga i ludzi.

"Być dobrym to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrymi, to rzecz jeszcze szlachetniejsza." Czcigodny Księże, 28 lat Twojej posługi dowiodło, że jesteś i dobrym kapłanem, i dobrym człowiekiem. Wielu z nas od lat podziwia, Księże, Twoją umiejętność słuchania drugiego człowieka, Twoje poczucie humoru, Twoją cierpliwość i troskę o każdego spotkanego człowieka. Podziwiamy przede wszystkim Twoją normalność, to, że nigdy nie stawiałeś się ponad nas, ale byłeś jednym z nas: czy to kosząc trawę na traktorku, czy to pomagając w pracach przy kościele. Byłeś i jesteś dla nas zawsze wzorem do naśladowania.

Dziękujemy dziś szczególnie za udzielone nam sakramenty: za to, że wielu z nas tutaj obecnych włączyłeś do wspólnoty Kościoła przez chrzest święty, że udzielałeś nam rozgrzeszenia i karmiłeś Ciałem Chrystusa, że błogosławiłeś nasze małżeństwa, udzielałeś wsparcia w chorobach, aż wreszcie wielu naszych bliskich odprowadziłeś na miejsce zmartwychwstania. Dziękujemy za krótkie, ale zawsze trafne i pełne mądrości homilie. Dziękujemy za odprawione Msze św., za odwiedziny w domach i za modlitwy zanoszone za nas do Boga.

"Wierny przyjaciel jest potężną obroną - kto go znalazł, skarb znalazł". Takim przyjacielem od wielu lat jesteś dla nas Ty, Księże Proboszczu.

Przyjmij nasze podziękowania: od całej parafii, od Rady Duszpasterskiej i od pracowników parafii. Zwłaszcza dla nas byłeś nie tylko wspaniałym szefem, ale wyjątkowym przyjacielem i nie boimy się tego powiedzieć - ojcem.

Chcielibyśmy powiedzieć znacznie więcej, ale nawet najpiękniejsze słowa nie wyrażą tego, co czują dziś nasze serca. Wdzięczność swą za wszystko, czego dzięki Twojej obecności wśród nas doświadczyliśmy, wyrazimy najprościej - modlitwą i różami, a każda z 28 róż niech będzie symbolem jednego roku Twej kapłańskiej posługi wśród nas.

Przyjmij także od nas szczególne dary materialne, które na miarę naszych możliwości chcielibyśmy Ci ofiarować za Twój trud i poświęcenie dla nas:

- dla wyjątkowego kapłana - złoty kielich, odlany z tego co mieliśmy najcenniejsze. W tym kielichu każdy z nas zawarł swoje serce - symbol naszej miłości do Ciebie. Odprawiając na nim Msze św. pamiętaj o naszej miłości do Ciebie i naszej modlitewnej pamięci.

- dla gorliwego i zapracowanego proboszcza - dar odpoczynku. Wykorzystaj ten czas na zregenerowanie sił, a korzystając z uroków wakacji, wychwalaj Boga w pięknie stworzonego przez Niego świata i w drugim człowieku.

- dla członka rodziny, bo takim Cię uważamy - przyjmij album ze zdjęciami Twoich Parafian oraz osobistymi podziękowaniami za Twoje pasterzowanie wśród naszych rodzin.

- dla przyjaciela, bo bez wątpienia takim dla nas jesteś - dar do Twojego nowego mieszkania. Bądź w nim szczęśliwy i nie zapominaj, że zawsze jesteś mile widziany w domu każdego z nas.

Niech Jezus Miłosierny zawsze Ci błogosławi. Niech Matka Boża, chroni Twe zdrowie i dodaje sił. Niech Święty Józef - Twój ulubiony patron, wspiera Cię w każdej chwili życia. Niech św. Michał Archanioł broni Cię od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

Księże Proboszczu - Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas.
ZACHĘCAMY DO POLUBIENIA, OBSERWOWANIA I UDOSTĘPNIANIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU. PUBLIKUJEMY NA NIM WSZYSTKIE BIEŻĄCE INFORMACJE I WYDARZENIA.
PONIŻEJ BEZPOŚREDNI LINK DO PROFILU.